Sutike Adatlapja
| Vélemények | 1 |
Vélemények
Vélemény a következő cégről: Jabil Circuit Gyárto Kft., Tiszaújváros
14 évvel ezelőtt
Felháborítónak tartóm, hogy 2 hetes munka után, éjjel bemennek és összehívják a dolgozókat, hogy nincs tovább rájuk szükség, mert visszamondták a megrendelést. Milyen megrendelést mondtak vissza? Talán kevesebb mobil telefon készül? Viszont már tréningre jár a következő csoport? Nincs olyan felsőbb szerv ahol ez még nem tünt fel, hogy milyen gyakori a kirugás és felvétel? Persze a papírokat nem adják ki rögtön, hogy a szerencsétlen jóindulatú ember, aki örül, ha munkát talál, mert dolgozni szeretne, nehogy rögtön jelentkezhessen a munkaügyi központba. Fel kell jelenteni őket. Lassan nincs olyan álláskereső a környéken, akit ne v....volna át . Persze büntetlenül.
Tisztelt Sutike! Az a baj,hogy a dolgozók csak tűrnek! Addig míg hatósághoz nem fordulnak a dolgozók,vagy szakszervezetek nem jönnek létre,addig tehetetlen a hatóság.Mondok egy példát:Nyíregyházán a Flextronics Kft,évekig a vasárnapi túlórát,normál időre számolta el,a 200%-os túlóra helyett.Volt egy srác felkereste az egyik kollégámat,és elmondta a történetét! De persze ezt elmondta a soron lévő dolgozóknak is,hogy írják alá ők is hogy nem kaptak pénzt,és 3 évre visszamenőleg megkapják a pénzüket.Erre még majdnem neki estek hogy,hogy képzeli ezt? ki akarja őket rúgatni? mennyen onnan a fenébe,a sorról még csak ne is közelítsenek hozzá mert,ha kirúgják akkor ők nem akarnak vele menni!Mert hát Nyíregyházán csak a Flextronics van! Legalábbis akkor! Na megnyerte a pert! visszamenőleg megkapott 1.2 milliót,2003-ban.Akkor ez nem volt rossz pénz! A Bíróság közölte a cég jogászaival hogy,írjanak egy névsort akik így jártak,Akkor már a cég jogászai mentek az emberekhez,de még így sem merték aláírni!Pedig biztosították őket hogy,ez jogos! Hát addig amíg ilyen emberek dolgoznak ott is,addig nincs mit tenni! Üdv.