otp
Mayer Edina , 17 évvel ezelőtt
nekem eddig sajnos csak rossz tapasztalataim voltak az otp bankkal kapcsolatban. Szerettünk volna egy diákkártyát nyitni, de nem volt nálam semmilyen irat, csak meg szerettem volna először személyesen érdeklődni, hogy mi kell a bankszámlanyitáshoz. A hölgy azt mondta, hogy elég a diákigazolvány, és a személyigazolvány. Másnap visszamentem édesanyámmal, mert akkor még nem voltam nagykorú, és ő is kellett ahhoz, hogy számlát nyithassak. A hölgy emlékezett rám, csak ezt felejtette elmondani nekünk, hogy a születési anyakönyvi kivonat is kellene. Messze van tőlünk a bank, tehát annyira nem örültünk a hírnek, és rosszul esett, hogy félretájékoztattak. Pár évvel később mégis nyitottam egy számlát náluk. Időnként akcíós kamattal próbálják ügyfeleiket arra csábítani, hogy kössék le pénzüket. Én is lekötöttem 12%-os kamatra a pénzem még a nyáron, majd mikor lejárt a betétlekötés, nem találtam az aktív számlámon a pénzt. Utóbb kiderül, hogy mindenféle tájékoztatás nélkül visszakötötték a pénzemet nem kevesebb mint 2, azaz kettő %-os kamatra... Erről szerintem tájékoztatniuk kellett volna engem. Baj is lehetett volna belőle, például ha lejár a lekötésem, elmegyek hétvégén vásárolni, és bakkártyával szeretnék fizetni, akkor elég kellemetlen, ha magyarázkodhatok a pénztáros hölgynek, hogy igazából van pénzem, de a bank lehet h visszakötötte... És persze meg kell várnom a hétfőt, hogy az aktív számlámra áttegyem a pénzem, de ha addig nincs nálam készpénz, vagy nem tudok bankba jutni, akkor nem férek hozzá a saját pénzemhez...