szomorú eset
Dr. Gidó Lívia , 17 évvel ezelőtt
Tegnap, 2009. október 14-én a Flórián téri aluljáróban a 100 Ft-os boltban vásároltam egy combfix harisnyát és 4 doboz térdfixet különböző színekben. A térdfixek doboza 150 és 180 Ft-ba került attól függően, hogy krepp vagy üvegszálas. A combfix 870 Ft-ra volt felcímkézve. Ez összesen 1530 Ft. A pénztárnál Emesének (Ő vezeti az üzletet és kezeli a kasszát.) 5000 Ft-ot adtam. Véletlenül egy ezressel kevesebbet adott vissza. Pakolás közben vettem észre. Először szólni akartam, de amióta megnyílt ez a kis bolt, én rendszeresen járok oda, mert sok mindent megkapok és naponta megyek el előtte. Emesét név szerint szólítom, többször segített illatot választani, ismerjük egymást vevő és eladó szinten. Mivel nem vág földhöz ezer forint és rengetegen voltak a pirinyó üzletben, úgy döntöttem, nem okozok neki kellemetlenséget. Hazamentem és elégedett voltam magammal. Amikor kibontottam a térdfixeket, amelyek dobozán fel van tüntetve, hogy dobozonként két párat tartalmaznak, megdöbbenéssel tapasztaltam, hogy három dobozban (hangsúlyozom, különböző színűeket vettem) 2-2 pár helyett 3-3 darab van. Hirtelen az jutott eszembe, hogy nyilván rossz csomagolású széria, bár a negyedik doboz hibátlan volt. Gondoltam, másnap visszaviszem, hiszen más is járhat így, lehet, hogy Emese nem is tud róla és mellesleg két lábam van egy helyett. Előadtam a történteket, mire ő a polcok mögül előbányásztatott két nagyobb dobozt. Ezekből kivett a megfelelő színekben három hiánytalant és megmutatta, hogy kettő pár van bennük. Ezek után ki akarta fizettetni velem, mondván, hogy azért keresett olyan színeket, hogy a hiányos dobozaimat tudjam majd párosítani és hogy mi a bizonyíték arra, hogy nem én vettem ki minden egyes dobozból egy-egy darabot. A csalódottságtól és a fájdalomtól majdnem elsírtam magam, hiszen ezzel meggyanúsított, becstelenséggel vádolt. Mindössze annyit tudtam mondani, hogy jóindulattal jöttem, figyelmeztetni, és nem hiheti ő sem, hogy pár forint miatt ilyesmit tesz valaki. Mellesleg az állítólag kilopott félpárokat a színkülönbség miatt nem lehet hordani. Mélységesen csalódtam az elintézési mód miatt. Okosabbnak gondoltam őt és felháborít az ilyen üzletvezetőhöz méltatlan viselkedés. Ott hagytam mindent, a tegnap vásároltakat is. Talán elgondolkodik. Ja, és most is tele volt az üzlet.
Egy biztos, egy rendszeres vásárlót elveszített a 100 Ft-os Üzletlánc, sőt talán többet is, mert ezt nem fogom titokban tartani.
Dr. Gidó Lívia (tanár)
Kedves Éva, Kén utcai raktár hol található? Üdvözlettel Balogh József