jabil rabszolga Adatlapja
| Vélemények | 5 |
Vélemények
Vélemény a következő cégről: Jabil Circuit Gyárto Kft., Tiszaújváros
16 évvel ezelőtt
Na szóval!
Voltam a múltkori toborzáson,és csodálkoztam,hogy mindenki rosszat írt a JABIL-ról.Akkor az volta véleményem,hogy a sok rossznak a fele sem igaz.
Hát az a nagy helyzet,hogy véleményemet szeretném megváltoztatni.
Tegnap kellet mennem az üzemorvosi vizsgálatra.
Közölték velünk,hogy ki kell menni vizsgálatra a gyárba,és ezt mindenkinek úgy kell megoldania ahogy tudja.
Én és az egyik barátnőm együtt szerettünk volna kimenni,mert így tudtuk megoldani a kocsi kérdést.Igen ám de neki 23-ára volt időpontja,nekem meg 19-re.még a toborzás utáni napon felhívtuk őket,hogy meglehetne-e oldani azt,hogy 19-én mennénk mind a ketten.Mondták,hogy persze,természetesen,nincs belőle semmi probléma.így tegnap neki is indultunk az ismeretlennek,mondván,ár a célnál vagyunk.
Igen ám de a kapuban ért bennünket a hidegzuhany.Én bemehettem,de a barátnőmet nem engedték be,ugyanis nem volt a neve a listán.mi mondtuk,hogy telefonáltunk,és azt mondták,hogy minden rendben van,mehetünk.de ezt a portán nem közölték.
Fél órát vártunk a portán,mert azt mondták,hogy utána néznek.
Fél óra múlva közölték,hogy én mehetek az orvoshoz,de a barátnőmnek 23-án kellene visszajönnie.
Én bemendtem,és sikeresen túl jutottam az orvoson,bár előttem vagy hat embert elküldött,mert viszeres volt a lába.
Tehát akinek van viszér a lábán az már ne is menjen el a toborzásra,mert csak az idejét vesztegeti.
Ha már benn voltam a gyár területén gondoltam megpróbálom a barátnőmet is bejuttatni.
odamentem az egyik személyzetis ablakhoz,ami előtthárman álltak,mint ki derült a felmondásukat adták be.
Sorban állás közben el néztem az embereket,vagy inkáb mondjam azt ,hogy rabszolgákat.
Mindenki arcáról sütött a megtörtség,és a fáradtság.És akkor ott a sok ember közt meg láttam azt amiért úgy döntöttem,hogy nem leszek JABIL-os dolgozó.
Egy húsz év körüli lány volt,kék köpenyben,a köpeny alatt valaha fehér nadrág,ami most piros volt a vértől.Nem értettem a dolgot,mire az egyik hölgy aki előttem állt a sorban és a felmondását akarta beadni,elmesélte,hogy nem ez az első,hogy ha nincs meg a norma,akkor nincs szünet.Ha nincs szünet ,akkor wc-re sem lehet ki menni,így akinek meg van a havija az gyakran jár így.
Ennél megalázóbb helyzetet sosem láttam még.
Ebben a gyárban nem nézik embernek az ott dolgozókat.
És ami még tetőzött a dolgon,hogy aki megfelelt az orvosnál,közölték vele,hogy 3 napot ön költségen be kell menni,betanulás céljából,majd +1nap vizsga.és ha ott is megfeleltél,akkor felvesznek.Az,hogy én Debrecenből tegnap el mentem,nekem 5000ft volt.ha még 3+1nap mennem kell az már összesen 25000ft.és még akkor sem biztos,hogy felvesznek.Hát ne nézzenek már hülyének.
Ezt a gyárat fel kellene jelenteni.
Vélemény a következő cégről: Jabil Circuit Gyárto Kft., Tiszaújváros
16 évvel ezelőtt
http://www.barikad.hu/jobbik_emberhez_m%C3%A9lt%C3%B3_munkak%C3%B6r%C3%BClm%C3%A9nyeket_multikn%C3%A1l-20100920
Vélemény a következő cégről: Jabil Circuit Gyárto Kft., Tiszaújváros
16 évvel ezelőtt
Valamelyik nap ezt osztogatták a gyárból kijövő munkásoknak:
Tisztelt JABIL Munkavállalók!
A JABIL-nál egyre több olyan esemény történik, ami a munkavállalók érdekeit, jogait, emberi méltóságát sértheti. Ezért a Jobbik Magyarországért Mozgalom Tiszaújvárosi Szervezete és Balla Gergő országgyűlési képviselő - a választási programban leírtakhoz hűen - szeretne fényt deríteni az Önök cégénél lévő jogsértésekre!
Aki a mai világban a munkáltatóját bírálja, könnyen bajba kerülhet. Ezért szeretnénk Önöknek segítséget nyújtani, hogy minden visszaélés napvilágra kerüljön, valamint a megfelelő hatóság érdemben kivizsgálja!
Amennyiben úgy érzi, hogy Önt is sérelem érte, akár névtelenül is jelezze a
[email protected]
e-mail címen, vagy írásban a Jobbik tiszaújvárosi irodájában:
Tiszaújváros, Munkácsi M. út 12.
Ha szeretne emberi környezetben emberként dolgozni, ragadja meg a lehetőséget, hogy változtatni tudjon! Csak mi segíthetünk!
Vélemény a következő cégről: Jabil Circuit Gyárto Kft., Tiszaújváros
16 évvel ezelőtt
Aki szeretne tenni valamit a
Jabilban folyó törvénytelenségek ellen, az itt tehet bejelentést.
Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség
http://www.ommf.gov.hu/
Vélemény a következő cégről: Jabil Circuit Gyárto Kft., Tiszaújváros
16 évvel ezelőtt
Még szép hogy titkos a bér! Én is titkolnám ha éhbérért dolgoztatnék.Átlag 65000ft-os bér, megalázó bánásmód, embertelen munkakörülmények. Ez a Jabil!
Jól döntöttél hidd el amit láttál csak a jéghegy csúcsa. Az a baj hogy az emberek ki vannak nekik szolgáltatva. Ezt ők tudják és ki is használják. Valóban az kellene hogy sok dolgozónak egyszerre kellene ellenük fellépni. Mert egy-két ember nem ér semmit. Deaddig még ez nem történik meg azt tesznek amit csak akarnak.