Vélemények a következő cégről: Magyar Posta Zrt. Központi Ügyfélszolgálati Iroda

Vélemény

, 09 április 2026

Az ajánlott és elsőbbségi leveleket 2 éve még 17:30-ig kellett feladni, hogy aznap elvigyék és többnyire 1-2 nap alatt megérkezett a címzetthez az elsőbbségi levél. Most 14:45-ig kell feladni, a szolgáltatás drágább lett és legalább 3 nap a kézbesítési idő. Milyen szolgáltatás az, ahol egyre nő a munkavégzés ideje, romlik a szolgáltatás színvonala és mindemellet az árak emelkednek ? Meddig lehet ezt tűrni?
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

, 11 január 2026

Jó napot kívánok! 2025 december 31.-én adtam le egy rendelést egy külföldi honlapon. A Magyar Postát jelöltem meg mint házhozszállítót. 4-6 munkanapot igértek nekem a rendelés leadásakor. Követtem a csomag útját mert a csomag magyarországi átvétele már megtörtént és kaptam egy nyomkövetési számot a postától. Ezen az szerepelt hogy a csomagot ávették először a mogyoródi telephelyen, aztán átszállították a fóti telephelyre ahonnan a nyomonkövetési adatok szerint 2026 január 9.-én hajnal 3 órakor másfél órás úton, ami reálisnak tűnt egy 91 km-es távolságot tekintve, átszállították a szolnoki operatív osztályra és itt ávették a csomagot. Más esetekben ilyenkor aznap még is érkezett a csomag minden probléma nélkül. De aznap arra lettem figyelmes hogy a csomag újra átszállításra került Szolnokról a fóti telephelyre. És ezért nem értem hogy miért oda került vissza a csomag és miért nem az én megadott címemre szállították ki a várt küldeményt. Persze írtam már az ügyfélszolgálatnak 3 db érdeklődő de normális hangvételű email üzenetet. És nagynehezen másnap kaptam rá választ hogy legyek türelemmel és megsürhetik a csomag kiszállítását a megadott címre. Természetesen azóta sem történik semmi az üggyel kapcsolatban. Sőt a nyomonkövetési adatok alapján azóta is a fóti telephelyen van a csomagom. És tehetetlen vagyok az üggyel kapcsolatban. Ennyit a postai szolgáltatásokról. Azért adtam egy csillagot mert nullát nem lehet adni erre a szolgáltatásra. Köszönöm. Tisztelettel: Nagy László
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

, 2 évvel ezelőtt

Budapesten az V. kerületben a Nádor u. 32. szám előtt van két telefonfülke, amit évek óta nem takarítottak ki. Ma is szégyenkeztem, mert láttam, hogy külföldiek álltak benne, (lehet, nem tudtak itt a mobiljukról beszélni), de mindegy is, hogy külföldiek vagy magyarok szeretnék használni, elképesztően piszkos, olyan sok pókháló van benne, hogy szinte be sem lehet menni, nem beszélve a kis pultról, ami fekete a piszoktól. Rendben van, hogy egyre kevesebbet használjuk a telefonfülkéket, de akkor is szégyen az országra nézve, ha a külföldi ilyen fülkék mellett halad el, és ilyet kell látnia. Jó lenne, ha legalább évente kétszer minden telefonfülkét ki tudnának takarítani a fővárosban, és persze vidéken is. A száma: TE 0411
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

, 3 évvel ezelőtt

2023 október 4-re vártam egy csomagot. A csomagkövető szerint reggel 8 körül a szállítónál volt a csomagom, 9 óra magasságában sikertelen szállítást jelzett. Hozzáteszem itthon voltam egész nap. Másnap, azaz ma, október 5-én reggel 8-tól néztem a csomagkövetőt, 9-kor jelezte, hogy kiszállítás alatt van. Fogtam a kisbabám, beraktam a babakocsiba és a háztömb előtt tologattam, hogy amint meglátom a szállítót, azonnal letudjak csapni rá. Délelőtt 10 óra után pár perccel ránéztem a csomagkövetőre és sikertelen szállítást jelzett. Nem, hogy autós postást, de még gyalogos, vagy biciklis szállítítót sem láttam a környéken. Majd egy órán keresztűl sétálgattam a ház előtt... nem hinném, hogy a postás abban a 10 másodpercben érkezett volna amíg én megtörölgettem a szemüvegemet. Sokkal tisztességesebb volna, ha előre jeleznék, hogy emberhiány van, nem szállítanak házhoz, menjek be a postára. Megérteném. De ez, hogy hülyének nézik az embert, ez pofátlan, aljas, bunkó dolog. A két ügyfélszolgálatós hölgy, akikkel beszéltem ez ügyben, nagyon kedvesek, megértőek és segítőkészek voltak.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Sajnos ez nem újdonság! Én nagyon sokszor így jártam. Múlt hónapban, szeptember 20-án, és szept. 22-én is feladott az Erste Bank levelet, amit a mai napig nem kaptam meg. Postást csak elvétve látni, sokáig a szórólapos hordta a leveleket. Szeptember 29-én beszéltem a bankkal, és ismételten feladták a leveleket, de azok sem értek még ide. Katasztrófális amit a posta csinál, ill. nem csinál, úgy hogy nem kévés pénzt kér a szolgáltatásáért, ill. a meg nem történő szolgáltatásáért.


, 3 évvel ezelőtt

Elsőbbségivel adtam fel levelet 2023. augusztus 14.-én, Budapesten. Születésnapi üdvözlet volt, aminek másnapra meg kellett volna érkeznie! Ma augusztus 23.-a van. Levélnek híre sincs. Az egy csillag sem fejezi ki, milyen mélyrepülésben van a Posta!!!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Augusztus 7. -én adtam fel. Ma augusztus 16. -a van. Elírtam a dátumot, de ez nem indokolja a szolgáltatás hiányát.


, 3 évvel ezelőtt

A Füzesabonyi posta elosztóban felbontják a borítékokat csomagokat ha találnak benne pénzt kiszedik és üresen leragasztva küldik tovább szinte minden levelet és csomagot szánalmas amit művelnek
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

, 3 évvel ezelőtt

T. Ügyfélszolgálat! Rendkívül nehezményezem, hogy a sorszámhúzásos rendszerben nem a sorszám szerinti sorrendben hívják az ügyfeleket. Levelet szerettem volna feladni 2038-as sorszámmal. Várakozásom alatt 17 befizetés inteztek el olyanoknak, akik utánnam érkeztek. Mikor megkérdeztem, hogy itt penzbefizetésen kívül mást is lehet intezni, azt válaszolták, majd hívnak. Ezután hívták a 2040-es és 2041-es számot. A mellettem álló hölgy is kérdezte, hogy miért marad ki a 2039-es szám is. Ezek után húztam egy pénzfeladásra szóló sorszámot és 1 perc várakozás után máris mehettem. Nyilván valóan a rendszer befizetésre van beállítva, holott a posta köteles lenne a levélforgalmat is lebonyolítani! Változtassanak a Puskás T. Posta hívórendszerén!!! Értékelesnél sajnos nincs 0 pont!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

, 4 évvel ezelőtt

Csomagomat két hét alatt Magyarországra ért Kínából. Azonnal vámkezelték, de a díjak megfizetése után további 7 napig tartott, hogy a Budapest és lakóhelyem (Esztergom városa) közti 50 kilométert legyőzzék. Ráadásul: A külföldi csomag 27%-os ÁFÁját vásárláskor előre kifizetettem (IOSS-regisztrált Ebay-eladó), ez a számlán és a küldemény csomagolásán szerepel is. Vámeljáráskor az ÁFÁval már emelt árra MÉGEGYSZER megfizettem az ÁFÁT értesítéskor mert sürgős csomagról van szó, de a dupla ÁFA megfizetése miatti problémámat ezzel egyidőben jeleztem is az ügyfélszolgálat felé. A reklamációt 9 napja nyújtottam be, és az automata visszaigazolásukon kívül SEMMILYEN fejlemény nem született egyelőre. Természetesen nem hagyom annyiban mert nem az első ilyen eset, több ezer forinttal tartozik nekem (meg a fél országnak) a Posta. A Magyar Posta az egyik leghitványabban szervezett cég amivel valaha dolgom volt (volt bőven). Ha mindenki így végezné a dolgát, másnap már senkinek nem kéne bemennie a munkahelyére. Nulla pont.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Ne haragudj,hogy itt írok véleményt. De nekem valamiért sajátot nem enged. Igaz,hogy ami kinábol jön kissebb csomag hajlamos eltünni? Ha igen azt kinél lehet meg reklamálni? Mert vajon mit kezd a kedves posta egy kis kütyüvel,ami nekem fontos,neki nem? Tegnap csodával határos módon kihozta a kocsi a rrndelt cuccot. Elötte felhívtak,hogy fáradjak be a postára. Száz szónak is egy a vége. Ahogy látom mindejki 0 adna ha tehetné. Szóval a pista egy halom.....

Igaz,hogy a posta a kinából érkező kisebb cucvokat nem hogy nem hozza ki,de inkább eltünteti? Most így karácsony előtt több kisebb csomagot várok várhatom hiába? Vagy esetleg bizzak a csodában,hogy a pista nem tünteti el? Ha még is sikerül nekik eltüntetni azt hol lehet megreklamálni? Vagy az már akkor veszett fejsze nyele?


, 5 évvel ezelőtt

Sikertelen kézbesítés ügyfél kérésére későbbi időpontban kézbesítés. Ez mi? Senkitől ilyet nem kértem ,nem hívtak ,nem írtak emailt. Keddre ígérték ma péntek van,azért reményt keltettek ,küldtek sms-t ,hogy ma megkapom. Menjetek ahová gondolom!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

, 5 évvel ezelőtt

Nem veszik fel.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

, 9 évvel ezelőtt

Lehet bántó ezt így kimondani de sajnos egy hulladék amit a posta képes szolgáltatásnak nevezni. Nem először, nem másodszor, nagyon sokadszor.... és nem tudok más megoldást, mivel eléggé egyedülálló módon, egyeduralkodók az országban, ami a külföldről érkező csomagokat illeti..!!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Külföldről érkezett csomag minden nyom nélkül eltűnt. A már egy hónapja Magyarországra érkezett küldemény még a rendszerükben sem szerepel. Esélytelennek tűnik, hogy segítséget kapjak, talán majd jogi úton.


, 10 évvel ezelőtt

Az előző véleményt mindenki elmondhatná, sajnos tényleg elmaradottak. A Magyar Posta a külföldiektől messze lemaradt, de belföldön is.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

, 10 évvel ezelőtt

Köszönet illeti a Magyar Postát a nosztalgiázás lehetőségéért és a piacon levő többi szolgáltató ehhez képest történő dicsérhetőségéért. A szolgáltatásaik színvonala a környezőekhez képest 30 év lemaradást mutat! Elérhetetlen Ügyfélszolgálat, állandóan lefagyó és primitív weboldal, valamint E-mailre sosem válaszoló postások, csúcsteljesítményként pedig a csomagokat rendszeresen elragadó belső szarkákkal. Ha az utóbbi esetekről nem tudnánk, megkérdezhetnénk: lehet, hogy már nem is léteznek?
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

, 10 évvel ezelőtt

Levagyok döbbenve arról hogy elkérnek 4800 ft egy negyed évre és ebböl is lecsalnak 2-hetet, és ráadásul a megbizatást sem tuják elvégezni. Rossz kérelmet küldenek el és nekem kell kapcsolatot felvenni a illetö helyröl ahonnan a megbizatást kell postázni. Ugy látszik hogy a xIx krületi tempelom téri 22 szám alatt csak válogatott tudatlan és ráadásul szemtelen embereket alkakmaz a posta Zrt. Hogy lehet egy helyre ennyi buta embert rakni ez számomra relytéj. Ha lehetne ---000 csillagot osztanék szét részükre. Ha lehet kerülöm a fiókot
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

, 10 évvel ezelőtt

Szeretnék gratulálni a szegedi munkatársakhoz, akik a mai napon mind szakmailag, mind emberileg elégtelenre vizsgáztak. Történt, hogy kollégájuk komfortérzetét bántotta volna egy csomag kézbesítése, ezért a mai nap úgy döntött, csak az értesítőt hozza ki, menjen inkább az ügyfél a postahivatalba. Mivel egész nap itthon voltunk, nem tudom mással magyarázni a csengetés nélkül postaládában landoló értesítőt. Hogy a csomagom mégse legyen az enyészeté, még aznap (ma, június 24-én) este 3/4 7-kor szépen betotyogtam a Szegedi Postahivatalba, (Szeged, Híd u.1.) átvenni a csomagot. Várakozás közben (egy ablaknál volt csak csomagkiadás) a postai dolgozók szörnyülködésére felfigyelve konstatáltuk, hogy odakint iszonyatos felhőszakadás vette kezdetét, jégesővel kombinálva. A csomagot végül megkapva csatlakoztam a kijáratnál ácsorgókhoz, várván az ítéletidő végét. Igen ám, de ekkor az ott tébláboló, és eleddig felhőszakadást néző biztonsági őr (?) és két dolgozó közölte, hogy a várakozóknak azonnal ki kell menniük az épületből, mert zárnának, és mennének haza. (Ilyen időben... höhöhö.) A kérésre (hadd maradjunk míg enyhül az eső, vagy legalább a jégverés megszűnik) a válasz annyi volt, hogy ez esetben már hívják is a rendőrséget. Ez a kijelentés mosolyt csalt az arcomra, de erősködésüknek engedve végül is mindenki kiment, és sz*rrá ázott. Megjegyzem, a 2-3 centiméteres jégdarabok sem okoztak felhőtlen örömet. Nem vártam meg, hogy ők kijönnek-e, és valóban elindulnak-e haza, ahogy a kitessékelt ügyfelek, de gyanítom, nem. Javaslom az illetékeseknek az egész munkakerülő sz*rházi banda szélnek eresztését, és körültekintőbb válogatást az újak felvételénél. Köszönöm.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

, 10 évvel ezelőtt

A férjem táppénzét szerettem volna fel venni de a Kunszentmártoni postán ahová érkezett ez nem lehetséges. A hangnem a megaláztatás az volt .Külföldön tartózkodik a férjem e-mailben küldött meghatalmazást aláírva ott tanú, kinyomtattam itt is alá írta a tanú, én is majd azt mondja közjegyző előtt hát elnevettem na ne úgy látszik itt nem ismerik a technikát.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

, 10 évvel ezelőtt

Ezúton is szeretnék köszönetet mondani Nagy Gézánénak, a debreceni 1. számú Posta hivatal vezetőnőjének, aki hozzá állásával, segítő készségével nagyban hozzá járult komoly postai problémánk megoldásában, 2016. április 5-én. Ritkán tapasztalható, hogy a szolgáltatási szektorban ennyire korrekt és segítő kész munkatársakkal találkozzon az ügyfél. Miután külföldi állampolgárok vagyunk, külön jól esett a nyugodt, türelmes, higgadt és hathatós ügyintézése a vezetőnőnek. Köszönettel és tisztelettel: Vákiv Marietta, Ungvár, Ukrajna.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

, 11 évvel ezelőtt

Lesújtó véleményem van a postái szolgáltatásokról,az hogy nem tartják be a kézbesítésre vállalt kötelezettségeket,már naponta tapasztalható. Ami ettől is jobban irritál ,hogy a megadott elérhetőségen ,nem lehet elérni senkit ,nem azért mert foglalt ,nemes egyszerűséggel nem veszik fel a telefont . A központ bejelentkezik,és csak várok.ma csak 6 alkalommal próbáltam elérni sikertelenül,a 12. kerülethez tartozó kézbesítő hivatal számát, Városmajor utca 35 37 tel 3935718 nem jártam sikerrel. A központban azt az információt kaptam,csak ez az 1 elérhetőségük van,és panaszt is itt lehet tenni,gratulálok a Magyar Postának így kell ezt csinálni,sem ügyet intézni,sem reklamálni nem tudsz. Tisztelettel: Maráczi Magdolna
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

, 11 évvel ezelőtt

Az en velemenyem a Magyar Posta ZRT-hez csak annj, hogy ez mar nem kommunizmus ha 2015 irunk meg mindig a kommunista elveket kovetjuk ha a polgaroknak csomagjaiba turkalunk vagy akadajozzuk a kuldemenyeket meg erkezeset! Tisztelettel egy kulfoldi rajongojuk!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

, 12 évvel ezelőtt

2014-09-29 -én utaltattak kártérítést 2014-10-03 -án még nem kaptam meg hívtam postát közölték velem két hét múlva megkapom ősszeget mi a jó a kat csinálnak addig vele kamatot kérek rá Postát felejteni el
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Levél keresés

, 13 évvel ezelőtt

Nekem hetekkel ezelőtt feladtak egy sima levelet Írországból, de a mai napig nem kaptam meg!!! :( Meglepetésnek szánták, de sajnos nem kaptam meg!!! :( Ilyenkor mi van? El vagyok keseredve, nagyon vártam/várom!!! Eddig még mindig minden ide ért, ez az első eset, hogy nem kaptam meg egy levelet! Nagyon örültem, hogy Írországból kapok levelet, eddig még csak Németországból jött levelem, de az feladástól számítva 2 nap alatt megkaptam, pedig egy kis faluban élek Bajóton! Válaszukat, előre is Köszönöm!!!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Csomagküldés

, 13 évvel ezelőtt

Csatlakozva az előttem szólókhoz, nekem is rettentő lesújtó véleményem van a Magyar Postáról! Eddig csak rémmeséket hallottam az eltűnt vagy bontott csomagokról és levelekról stb. azonban most én is a saját bőrömön tapasztalhattam ezt. Pár hónapja kiköltöztem a férjemmel Németországba és édesanyám feladott nekünk egy csomagot. Semmi olyan értékes nem volt benne. Sütőformák, receptek, egy női felső, egy személyes levél és ilyen kis apróságok. A csomag meg is érkezett 1 hét alatt, azonban hiányosan!!! Amikor a német postától átvettem a csomagot, feltűnt át van dobozolva. A dobozra szépen rá is volt ragasztva egy cimke, jegyzőkönyvvel, hogy a csomagom sérülten, felbontva érkezett be a Német Postára, melyet Ők jegyzőkönyveztek és azt ígérték felveszik a kapcsolatot a feladóval, (azaz a Magyar Postával) hogy mi történhetett. A dobozban még az eredeti csomagolás tetejét is beletették nekem melyen jól látszik, hogy sniccerrel azt felbontották. A nekünk szánt személyes hangvételű levelet is felbontották! ... Nem kevés szomorúságot és csalódottságot okozott!!!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Családi pótlék

, 13 évvel ezelőtt

Tisztelt Posta!! Felháborítónak tartom az esetet ami ma történt velem!!!Elmentem ma a sárkeresztúri postára hogy felvegyem a családi pótlékot!Mert a drága postásunk nem hozta ki de még értesítést sem hagyott!Mert esett az eső!!Gondolta nem jön ki!!Ez már nem először történik velem múltkor például azért nem tudtam felvenni a pénzemet mert éppenséggel haza vitte!!Nem tudom hogy lehetséges ez hogy csak úgy haza viszi??Talán le kéne neki adni!!Na de visszatérve a mai esethez bementem a postára közöltem a nagyképű tündéri főnök asszonnyal hogy a családi pótlékért jöttem!!Az ő válasza az volt hogy ma már nem adja oda majd csak hétfőn!Közöltem vele hogy nem leszek othon mivel dolgozni is kell mennem!Kérdeztem hogy miért nem hozta ki erre az volt a válasza hogy nem mehet ennyi pénzzel a postás!!Hát ez nagyon érdekesnek találom!Akkor nyugdíjkor mért mehet ennyi pénzzel!!Mert nálunk úgy működik a családi pótlékos rendszer hogy oda kell állni reggel a postára hogy meg is kapjad a pénzedet!!Mert ha nem állsz oda napok kérdése!!Ez nagyon felháborító!!!!!!De őt az nem érdekli hogy gyerekei vannak az embernek!!!!!!!!!!!Enni is kell nekik adni meg rezsit is kell fizetni!!!Ezúton szeretném nekik megköszönni!!!!Örök hálám nekik!!!!!!!!!!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Eltünt küldemények

, 13 évvel ezelőtt

2013. január elején küldtek számomra elsőbbségivel egy küldeményt, amit a mai napig nem kaptam meg.2013.03.27.-én ajánlott elsőbbségivel szintén ugyanarról a helyről küldtek nekem küldeményt, amit szintén nem kaptam meg.a szlogen alapján "minden küldemény más és más és mindegyik célba ér." kérdezem én, hogy azt miért nem hozzák az állampolgárok tudomására, hogy elég sok az a küldemény, ami két cím között "valahol" eltűnik. Ez nekem körülbelül 43.000 ft. mínusz a családi kasszába. ki fogja ezt nekem kifizetni????hogy bízzak ezek után a Magyar Postában?
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Szolgáltatás

, 14 évvel ezelőtt

1 külföldről érkező csomagra kb. 2 hete várok, telefonon nap mint nap próbálom elérni a postát, eddig sikertelenül, mindig minden telefonszám foglalt, tartsam a vonalat minden esetben, közben persze megy a percszámláló, kb. 6000 Ft-om ment rá eddig a telefonálásra, és még eddig el sem tudtam érni őket! E-mailre sem képesek válaszolni! Ez Magyarország!!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

szolgáltatás

, 14 évvel ezelőtt

. NAGYON TISZTELT POSTA . ÉPP IDEJE,HOGY A POSTÁT PRIVATIZÁLJÁK,AZT SEM BÁNNÁM,HA EZ A GARNITURA MIND UTCÁRA KERÜLNE ÉS CSAK FELVÉTELIVEL KERÜLHETNÉNEK ÚJRA ÁLLÁSBA MINDAZOK AKIK A PÉNZÜNKÉRT ELBÚJNAK A FELELŐSÉG ELŐL ! 15 PERCEN KERESZTÜL HIVTAM A SAJÁT TELEFONOMON A POSTÁT,DE A FÜLÜK BOTJÁT SEM MOZDITJÁK ! .... KÖSZÖNÖM AZ ELOLVASÁST !
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Panasz

, 14 évvel ezelőtt

Hivatalos ügyben Dunaharasztin voltam 2012.november 12-én.Mivel útba esett bementem a helyi postára12-és 12,15perc között 2 db. levelet feladni.Nagyon sokan voltak.Három ablak volt nyitva,én az elsőhöz álltam.A 2db.levélre rátettem 220Ft.-ot és köszönés után,közöltem a postás hölggyel,hogy simán szeretném feladni.Meglepetésében majdnem hanyatt esett a székén."Közölte" velem,hogy miért nem ragasztottam rá bélyeget most neki ki kell húzni a fiókot és rányalni a bélyeget.Előttem,már több ügyfél megbántva,megalázva hagyta el a hivatalt,mert mind a három ablaknál ülő alkalmazott hölgynek volt "problémája "az ügyfelekkel. Én csongrádi vagyok nagyon sokat járok az 1-es postára,de ilyet még soha nem tapasztaltam.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Panasz!

, 14 évvel ezelőtt

Újpestről a Budapest, 1134. Róbert Károly krt.-ra 2012.10.22.-én írt tértivevényes levél visszaigazolása 2012.11.7.-én még nem érkezett vissza! Miért???
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

megbizhatatlanság

, 14 évvel ezelőtt

1. 0000 0063658125 0000 00000 Számon utánvétellel csomagot adtam fel 2012,10.10. A pénzem máig sem érkezett meg. Ügyfélszolgálat 10 perc telefonálás, kikérdezés eredmény pénzről nem adhat felvilágosítást. Személyes reklamáció: eredmény válasz semmi. 2. Két hónapja én vásároltam utánvétellel eeladom 1,5 hónap után kapta meg az általam másnap kifizetett csomagot. 3.Posta Biztosító: 2,5 éve "postabiztosítós" ügyfél volt a károkozom hónapokig nem fizetett a szerviznek biztosító annak ellenére, hogy a károkozó elismerte a kárt. A szerviz ezt már előre tudta. A PSZÁF feljelentés után 2 nappal fizettek. Természetesen nem hagyom ennyiben.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Csomagkicserélő

, 14 évvel ezelőtt

miért nem veszik fel SOHA a telefont az Oczy téri csomagkicserélőnél? miért ülnek a csomagomon 21 napja? miért nem küldenek semmi értesítőt? és miért nem válaszolnak semilyen emailre?
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

velemeny

, 14 évvel ezelőtt

ez a ceg nagyon erdekes,azt csinal amit akar,expres kuldemenyen hetekig ulnek,igazaolasokat kovetelnek, megajandekozott emberektol,telefonon nem lehet elerni oket,8 oran keresztul,kiprobaltuk,a telefonokat felre teszik,az imailekre nem valaszolnak, meg nem tudjak hogy mennyire meg fognak ritkulni ok is 2013-ban ahogy az uj rendelkezesek eletbe lepnek
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Miért késnek napokat a levelek?

, 14 évvel ezelőtt

5 munkanap alatt ért Budrapestről Bodrog községbe 2 db határidős befizetésű számlalevelem, érdekelne hogy ennek mi az oka? Sajnos elég gyakori, az is előfordul, hogy nem kapok meg leveleket!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

motoros kézbesítők

, 14 évvel ezelőtt

Elolvasva a hozzászólásokat, mindenki a szolgáltatást, illetve az alkalmazottakat szídja. Férjem motoros kézbesítő. Tegnapi naptól elvették az eddig használt motorját amire otthontárolási engedélye is volt. Jóindulatból kapott egy "csere" motort, amivel dolgozhat. Az, hogy bejusson a munkahelyére már nem biztosított. Ma gyalog ment be. Még indulásunk előtt haza is jött, mert alsógatyáig elázott. (Saját motoros ruháját vette át.) A főnökasszony véleménye - Miért nem vitt magával ernyőt ? Árad belőle a jóindulat !!! Abszolút emberbarát. Vissza a motorok elvételéhez: Kérném az a vezetőt, aki mindezt kitalálta, vegyen már az oldalára egy teli postás táskát, a kifizetni való pénzösszeget és a kötelező szórólapokat. Ha mindezt gyalog ki tudja hordani a "hivatalos" munkaidő végéig, és még le is tud számolni, akkor minden elismerésem az övé. Ja, napi szinten 55 km-t motorozik a párom a járatban. Javaslom, hogy gázpisztoly vigyen magával, mert elszaporodtak a kóbor kutyák. Habár sebaj, a szuper formaruha majd meggvédi. Ja, és közben próbáljon meg biztosítást ajánlani, kötni az ügyfelekkel. Ha ez nem sikerül, akkor a Posta szankcionál. Az, hogy az embereknek már nincs pénzük, illetve lassan már mindenkinek van biztosítása nem számít. A kézbesítők vezetői bevállalják a magasabb kötési számot és a kézbesítőket piszkálják, mert így nem teljesítik a tervet. Ők a saját hátsójukat féltik. A terület lakossági összetételével már nem foglalkoznak. Helyettesítés: férjemet egész nyáron nem engedték el szabadságra, tekintettel arra, hogy nem tudják megoldani a helyettesítést. Amikor nyár végén gyermekünk külföldről itthon volt szintén kérte, hogy engedlyék el. A válasz, hogy nem. Így a három gyerekkel egyedűl töltöttem a szabadságom. Ja és már augusztus végén voltunk otthon, amikor már mindenki más volt szabadságon és még mindig nem tudták biztosítani a helyettesítését. Most jön az ellehetetlenítés, és a burkolt létszámleépítés. Hát annyi pénzért amit az egyszerű alkalmazottaknak fizet a posta és ilyen feltételeket biztosít, csoda hogy még vannak alkalmazottai. Elnézést, de nem találtam más fórumot, ahol véleményemet elmondhatom.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Levél

, 14 évvel ezelőtt

Eddig nem hittem el, hogy felbontják a leveleket. Ma viszont kaptam édesanyámtól egy borítékot és egy üres lapot. Felhívtam, mire a döbbenet után sírva közölte, hogy 20,000.- ftot küldött nekünk, mert tudja,hogy hónap végén a 4 gyerekkel nehezen élünk! Csak elsőbbségivel adta fel, mert nem gondolta, hogy gond lehet. Kívánom, hogy aki elvitte, költse gyógyszerre. Megpróbálok utánajárni, de nem remélek semmit.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Csomag

, 14 évvel ezelőtt

Nem tudom de ez számomra elfogadhatatlan,hogy feladtam egy csomagot Bécsi barátaimnak és immár 3 és fél hete várják és nem érkezett meg.Érdeklődésemre azt a választ kaptam,hogy keressem meg az interneten hol van a csomag miután kifizettem a nem csekély kézbesitési dijjat 6670 ft-ot.Jó hogy nem nekem kell ezért a pénzért elvinnem a csomagot a címzethez....de lehet jobb lett volna.....ez a magyar posta fizető ügyfélhez való viszonulása. Köszönöm!!!!!!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Elgondolkodtam az imént, hogy valaki a postától olvassa ezeket a véleményeket? Mindenki csak a keserűségére keresne orvoslást, de válasz sehonnan nem érkezik. Én hat hete adtam fel légipostával egy levelet Londonba, amiben anyagi érték nem, csak érzelmi érték volt. Aznap amikor én itthonról feladtam a levelet Londonból is elindult egy, ami 3 nap alatt légiposta nélkül megérkezett. Gondolom az enyém már nem fog. Üzenem annak a postásnak, akinek éppen az én borítékomra tette rá a kezét, hogy az ő gyerekének is kívánom, hogy amit vár azt soha ne kapja meg!....és remélem egyszer valaki észreveszi mit művelnek ma a postán, és olyan ember kerül a helyére, aki megbecsüli a munkáját. Mert a munkát meg kell becsülni a mai világban, nem pedig meglopni azokat akikből élnek!


Ajánlott levél

, 14 évvel ezelőtt

A postás az új szabályzat szerint az ajánlott levelet bedobhatja a postaládába ,ha nincs otthon a címzett , ha otthon van akkor alá kell írnia az átvételt . Otthon voltunk , nem csöngetett , vajon hova dobhatta , mert a postaládában nem volt .A posta egy X-el az aláírás helyén igazoltnak tekinti a kézbesítést.Reklamáltam , de csak azt értem el, hogy megtudtam joguk van így eljárni....Köszönöm a szolgáltatást !!!!!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

elveszett

, 14 évvel ezelőtt

Imádom a MAGYAR POSTA dolgozóit.. becsülendő dolog hogy megl......k azokat az embereket akik nap mint nap a drága postánkat igénybe veszik! Nem tudom felfogni hogy hogy merik ezt megtenni és a Posta sem törődik ezzel mintha mi sem történt volna, köszönjük szépen... gyönyörű egy magyar nemzet vagyunk mi! További "jó munkát" kívánok!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

ügyfélszolgálat

, 14 évvel ezelőtt

Kereken 20 perce várok arra, hogy végre a posta ügyfészolgálata felvegye a telefont, munkaidőben, de ehelyett zenét játszik az én pénzemen!!!! Ezért tartunk itt.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Csomag

, 14 évvel ezelőtt

Augusztus 24.-én feladtam egy csomagot utánvéttel ! Holnap már elteleik egy hét és még semmi hír róla !!! Akkor hogy van ez ??? Szánalmas !!!!!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Level

, 14 évvel ezelőtt

Juniusban kuldtem kulfoldre hivatalos papirokat tartalmazo levelet, a mai napig ( augusztus 27) nem erkezett meg..... Szanalmas es draga a magyar posta!!!!! Most 3 hete pedig anyukam kuldott nekem csoagot ami nem erkezett meg meg , reklamaltam es azt mondtak meg varjak........ De mire????
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Elveszett

, 14 évvel ezelőtt

2012.08.14 én feladtam levélként egy csomagot. Budapestre küldtem, de még mindig semmi hír róla.14.-e óta azért volt rá idő hogy kézbesítsék.EZ A MAGYAR POSTA!!!!!!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

pénzutalás

, 14 évvel ezelőtt

2012.08.16-án feladtam 20e ft-ot hogy holnapra azaz 2012.08.17.-én megérkezzen az ajándékpénz. Ma 2012.08.19.-én még mindig nem kapta meg az ünnepelt!!!!!!!!!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Elveszett

, 14 évvel ezelőtt

Július 31-én adtam postára egy küldeményt az X. Megyei Főügyészségre, elsőbbségi tértivevényes postai szolgáltatás igénybevételével. A küldemény másnap célba ért (15 napja), a kísérőszelvény a mai napig nem érkezett vissza hozzám annak ellenére, hogy már több alkalommal is érdeklődtem a hollétéről ill. a miértről (természetesen nem tudtak róla megfelelő tájékoztatást nyújtani). Szerintem ha egy küldemény az adott megye főügyészségére meg, akkor valószínűleg nem névnapi üdvözlőlapot tartalmaz, ezért talán megérdemelnek nagyobb figyelmet (amit sajnos Sárbogárdon nem sikerült biztosítani)!!!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

ügyfélszolgálat

, 14 évvel ezelőtt

A számomra hihetetlen, hogy az ország postájának ügyfélszolgálata csak munkaidőben hívható. Manapság már minden -pénzért- szolgáltatónak van 24 órás ügyfélszolgálata. Nem keveset fizetünk a szolgáltatásért, ebből bizonyára tellene egy-két telefonos kisasszonyra!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Elveszett feladóvevények

, 14 évvel ezelőtt

Tisztelt Ügyfélszolgálat! 2012. július 16.án 9 óra 20 körül feladtam 4 db. csekket a Lábatlan II.-es postán. Mind a négy feladóvevényt elvesztettem. Kaphatok a befizetéseimről igazolást? Másnap kértem a postán, de akkor nem tudták, hogy kitől, és hogyan kaphatok. Azt ígérték, hogy pár nap, és utánanéznek. A mai érdeklődésemre azt mondták a postáskisasszonyok, hogy kérjem az ügyfélszolgálattól e-mailben. Jó helyen kérem?
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Július 30.-a van, és az ügyfélszolgálat csak most olvasta el kérelmemet. Hurrá! még 2012-ben talán igazolást is kapok a befizetéseimről. Igaz, hogy 4 db. csekkes befizetésért 4X1.400.-Ft. lesz. 5.600.- Ft. lesz, ahelyett, hogy a kirendeltség július 17.-én kiadott volna egy igazolást az előző napi befizetéseimről.


panasz

, 14 évvel ezelőtt

Az elsőbbségi levelem amelyet Kecskemétről küldtem a benne lévő pénzt egy munkanélkülinek Miskolcra valahogy 1 hét alatt se ért a címzetthez s most Ő Éhezik egy sz.... miatt.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

konkurencia

, 14 évvel ezelőtt

Tök jó lenne egy konkurencia a postának, talán akkor összeszednék magukat. A dolgozóknál már nem ártana felvétel előtt IQ-mérés. A Flórián posta alkalmazottait egytől egyig páros lábbal kéne kirúgni. Más cégnél ugyanis ezt teszik, ha valakinek büdös munka.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

panasz

, 14 évvel ezelőtt

Rendszeresen járok a Flóriánban található Postára, és felháborító az ott dolgozók stílusa és munkához való hozzáállása. Ha tehetem, nem ott intézem a dolgaimat, lottót inkább lottózóban veszek, ahol egyébként nagyon sokan panaszkodnak még erre a postára. Szinte mindig órákig kell sorba állni, a postáskisasszonyok nem köszönnek, nem segítőkészek, és ha nem figyelek, át is vernek. Ezt a postát kerülje mindenki, aki megteheti!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Újhartyáni helyzet

, 14 évvel ezelőtt

Ma voltam levelet feladni az Újhartyáni Postán. Beléptem a postára, azt hittem klimatizált, hát nem! Rosszul lettem a melegtől, pedig eddig nagyon jól bírtam a kánikulát. Kérdeztem az ott dolgozókat, hogy mikor lesz klimatizálva a posta, de szerencsétlenek nem tudtak válaszolni, ők is csak pihegtek az ablak mögött. Hogyan lehet elérni, hogy a posta legalább egy mobilklímát adjon ide? (Újhartyán, Pest megye!) Nem én vagyok az első, aki rosszul lett a postán, csak ők nem biztos, hogy írnak véleményt. A borzalmas körülmények ellenére mindenki nagyon kedves volt.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Levél kézbesítése

, 14 évvel ezelőtt

Pénteken adtam fel ajánlva egy levelet Fehérvárcsurgón. Nem elsőbbségivel. 4 nap múlva még nem érkezett meg a belföldi címzetthez. Néhány éve még simán oda ért másnapra. mióta kitalálták az elsőbbségi "lehetőséget" azóta visszaélnek az emberek türelmével. Felháborító az amúgy is drága (1db ajánlott levél 450 Ft.) szolgáltatást még drágítani Mi ez ha nem visszaélés a monopol helyzettel?
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

eltünt

, 14 évvel ezelőtt

Már egy honapja nem érkezik meg a lányomnak küldött buborék foliáslevél amit elsöbbségivel adtam fel itt PÁPÁN a vasuti kis postánál ilyen még nem volt megrendült a bizalmam a Postával szemben hogy legetséges ez.A lányommal internett és a posta az összekötö kapocs már a postában sem lehet bizni azt hittem az elsöbbségi feladás egy biztonság a küldövel szemben vagy csak formaság hogy többet fizessünk
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Csomagbontás

, 14 évvel ezelőtt

A minap érkezett postán időkorlátos csomagként egy neten vásárolt áru. Mivel sok mindent hall az ember, eddig is a postán tanúk előtt bontottam ki a küldeményeket. A mai csomagomat is, amiben anem a megrendelt árut találtam. A postai dolgozók előtt bontottam, tehát látták.... Jegyzőkönyvet írattam az esetről, ami leginkább abból állt, hogy a posta 100%-ig megfelelt a követelményeknek. Sértetlen volt a csomag, aláírattak minden aláírni valót, átvették a nem kis összeget, a csomag ellenértékét. A pénzt megkapja a cég, mert bár mindenki látta, hogy nem bűvészmutatvány volt, de nem tehetnek semmit, mert a szabály az szabály. Remélem majd változik egyszer a posta hozzáállása az ilyen dolgokhoz és nem a cs....kat "támogatja" a tehetetlenségével. Mivel látták, hogy bűncselekmény történt, a szabályok miatt nem tehettek semmit az én érdekemben, a pénzt megkapja az utánvételes csomag feladója.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Csomag Nemetorszagbol

, 14 évvel ezelőtt

Tudom, hogy sok eredmenye nem lesz, ha ezen a forumon kieresztem a dühömet, mert ez a Magyar Postat nem erdekli. De: Februar 28-an feladtam Nemetorszagbol egy csomagot amiben 10 par sima, nem markas 43-as meretü barna ferfizokni volt. ELTÜNT!!!!!!!!!! Most megvonhatja egy-ket ember a vallat... elöfordul. Igen, en is tudom. Ezert nem is küldök ertekes dolgokat postan. Annak idejen tudtuk, hogy minden eltünik. Ezert levelen kivül semmit sem küldtünk. (neha meg az is eltünt, ha tul szep volt a belyeg) De azota eltelt jopar ev!!!!!!!! Orszagvaltozas, kormanyvaltozas, ujjaepites, magancegek tömkelege, szuper autok, markas ruhak... Es MEG MINDIG, 2012-BEN IS FERFIZOKNIT LOP A MAGYAR POSTA?????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Felhaborito, gyalazatos es föleg nagyon-nagyon elkeseritö. Felhivtam innen a 3-as szamu csomagkezbesitö hivatalt, mivel XI. kerületi a cim. Egy kedves hölgy nagyon sajnalta es az ügyfelszolgalathoz iranyitott. Megprobalom ott is, de persze vilagos, hogy csak en öszülök bele meg jobban. Nem tudom ki valogatja a Frankfurtbol erkezett csomagokat, es biztos több szaz erkezik naponta, de egy jo nagy puha boritek, februar 28-an csupa zonkival csak egy erkezett. Nem szokasom az atkozas, de, ha a földi elete alatt nem is, akkor ha majd ott all a Joisten elött beszamolni a tetteiröl, legkesöbb akkor szaradjon le a laba.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Pontatlanság

, 14 évvel ezelőtt

Ma 2012.03.23.Amennyiben 3,napon belül nem kapjuk meg a sárga csekket az Émásztól.Miskolc,Kuruc út.Árpád út.Mi ügyfelek. Panaszt teszünk az igazgatóságon. Mégis csak felháborító, hogy 2011.decemberétől. Mi ügyfelek sem a számlaösszesítőt, nem kaptuk meg sem a Januári,Februári.Sárga csekket.Be kellett érte menni a Miskolci ügyfélszolgálatra.Ahol Fénymásolták a számlaösszesítőt.Nem mindegy, hogy mi ügyfelek 1,hónapi vagy 2,hónapi számlát fizetünk be az Émász hanyagsága,miatt.Ha pedig elküldte a csekkeket. Miért nem ellenőrzi le, hogy az ügyfelek megkapják időben.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

panasz

, 14 évvel ezelőtt

Békásmegyeri 1-es hivatalban feladtak egy levelet a cimemre ami a fóti 1-es hivalba érkezett.Sajnos pénzt is tetek bele,ami helytelen ugyan, de ettől még nem kellett volna kilopni.Márpedi ez történt.Az igaz,hogy nem kis összeg volt de attól még lehet becsületesnek lenni!A szomorú az,hogy a mai viszonyok között esélyünk sincs,hogy visszakapjuk!Ez azért borzasztó!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Pontatlanság,Megbizhatatlanság

, 14 évvel ezelőtt

Szóval azt nem mondtam.Ha a címzettek nem kapják meg a küldeményt,Postai utalványt.Vagy Felelőtlenül más levélszekrénybe van a címzet level,utalvány értesítője. Bedobva.És az bebizonyosodik. Büntethető.Hivatalosan tessenek megérdeklődni. Mi a következménye. Egy Postai szándékosságnak, vagy felelőtlenségnek.A dolgozó részéről. És az nem vicc.Vagy a címzett tudta nélkül valamelyik szomszédba landol a címzett küldeménye.Azt ő nem kapja kézhez.Komoly következménye van.De annak is amit a minap hallottam. Magától adtól a Postai kézbesítőtől.Aki a címzett levelébe belenézett.Vagy is felbontotta.Hatalmas hahotával újságolta a kollégáinak az utcán.Mellettem a járókelő mellett.Én nem mertem vólna azon röhögni.Ha neki vagyok.És ha ismerte volna a paragrafusokat.Az azonnali állásába került volna ! Ilyen egyszerű.Komoly Postai törvények vannak a postán.Csak az ott dolgozókat nem érdekli.Az a baj.Mind ez Miskolcon tőrtént. Pár nappal ezelőtt.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Postai kézbesítés.

, 14 évvel ezelőtt

Megbízhatatlanok lettek Miskolc,Díózsgyőrbe a Postai kézbesítők.Tisztelet a kivételnek.Ilyenre még nem volt példa. 40.éve! Miskolcon az ,Árpád és Kuruc utcán.Nem kézbesítik ki a Pénzes utalványokat. Illetve a postai utalványokat.Üdülési csekkeket. Miféle új dolog történt a 10.Sz .Postahivatalnál.?Szándékosan nem utaltatják a szolgáltatási díjakat. Az ügyfelek a Bankokkal .Mert sokba kerülnek a díjak.40,éve itt lakunk. Soha semmi panasz nem volt ez idáig a Postahivatalra.Hivatalosan utána kéne nézni.Van-e? szándékosság a kézbesítéseknél.Olyan nem létezett,hogy a fogyasztó. 2 hónapig ne kapja meg a sárga csekket a lakossági szolgáltatótól.Sajnos most van.És olyan is.,Hogy nem a cimzett kapja a leveleket.Hiába ki van írva a nevük a Levélszekrényre. Rajta az emelet számmal.Lakásszámmal.Olyan is volt,hogy beadta a postai küldeményeket,utalványokat a kézbesítő. A szomszédba.Csak éppen nem adták át az illetékesnek. Vagy is eltünt az utalványozott pénz.Hatékonyabb ellenőrzést kérnek az cimzetek.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Csomag

, 14 évvel ezelőtt

Ausztraliaban elek, szuleim 3-4 havonta adnak fel 1 csomagot, benne mas szamara ertektelen DVD-kkel. A tavaly karacsonyi csomagomat elvesztette a magyar posta, pedig ajanlva lett feladva. Mar. 8-an feladtak 1 ujabb csomagot a szuleim, ajanlva, ami nem erkezett meg es nem is fog, mert lekerdeztem a kodszam alapjan itt a helyi postan, es azt mondtak sosem erkezett meg AUS-ba. Akkor miert fizetnek szuleim felarat? En dolgoztam az Ausztral postanak es itt 98%-os pontossagot kovetelnek meg. Hol van ettol a magyar posta? Evi 3 csomagbol 2 eltunik, es meg azt sem tudjak hova lett! Nem tudok csak csak ugy haza ugrani, de mar varom a magyar ido szerinti reggel nyolc orat es le ordibalom a kiscsaj hajat a fejerol, meg ha szegeny nem is tehet rola. Ezek utan soha tobbet nem vesszuk igenybe a magyar posta 'szolgaltatasait'.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Panasz

, 14 évvel ezelőtt

Nekem 2 hét alatt 2 csomagom tünt el amit Tasson adtam fel de Hollandiába soha nem érkezett meg. Sok esetben bontet leveleket kapok és ha reklamálok még nekik áll feljebb.Egy csekket 200 forintosokkal akartam befizetni és nem fogadták el. Máshol ha csomagot adtam fel soha nem tünt még el semmi. Nagyon sok a panasz a Tassi postára de senki nem tesz semmit és ellenőrizni sem jön senki ,pedig levelek,csomagok tünnek el . Főleg olyan levelek mint pl: Tesco klubkártya pontok, és olyan amibe kilehet tapogatni valamilyen ajándékot.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

panasz

, 14 évvel ezelőtt

2012. 02. 13-án adtam fel egy A/4-es méretű levelet elsőbbségivel Bp-re. A címzett neve nem volt kinn a postaládán, de már 15-én érdeklődött a II. ker-i postahivatalban a levél után, majd még két napig ezt tette. Először azt mondták, a kézbesítőnél van, másnap, hogy 10 nap múlva visszaküldik a feladóhoz, harmadnap:már vissza is küldték. Ez a mai napig márc. 13-ig nem érkezett vissza hozzánk. A celldömölki postán nagyon segítőkészek voltak, próbáltak érdeklődni, de a II. ker-i postán senki nem tud semmit. Véleményem szerint ott fekszik valahol a levél, mivel mérete meg a keménypapíros csomagolás miatt valószínűleg macerás volt foglalkozni vele. A levélben egy kézzel készített kék színű gitár- koptatólap volt, ajándékba szántuk, másnak ez értéktelen. Kérem, nézzenek utána a küldeményemnek. A postán sehol sincs kiírva, hogy csak az ajánlott küldeményekért vállalnak felelősséget. Mivel a szolgáltatás fizetve van, egy sima levél sem tűnhet el, ez tisztességtelen üzletpolitika. Elérhetőségem: Kovácsné Pintér Anita Celldömölk Vasvári PÁl u. Kérem, jelezzék, hogy hol tehetek hivatalos panaszt!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Eredménytelen keresés.

, 14 évvel ezelőtt

Mi lenne ha, Becsületesen kézbesítené ki a postai kézbesítő az utalványokat a túl fizetéseket az émásztól ? Miskolcon. Ami rendszeresen el tűnik.És a címzett nem kapja meg.Mi lenne ha a csekkeket is ki vinné a postai kézbesítő? Leg újabban azt se kapja meg mindenki. A címzettek közül. Azért vannak a lakossági szolgáltatónál tömegesen.Mi lenne ha nem úgy lenne? Ha úgy lenne mint régen. Maradna a tisztesség ! A 10. Számú Posta hivatalba. Tisztelet a kivételnek.Akkor jó volt a címzeteknek is.Diózsgyőr felé.Tisztelet a kivételnek.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

!!

, 14 évvel ezelőtt

Vettem egy telefont drágán és nem volt még egy hetes sem, mikor sajnos technikai okok miatt vissza kellett küldenem a feladónak.. a hiba javítása érdekében.a postát választottam hogy elküldjem nekik, mert hogy gyorsak meg nem volt még velük bajom.ez volt szerdán.és elsőbbségin ajánlva még pénteken még mindig nem volt a címzettnél a telefon.ekkor elmentem a postára és közölték hogy nincs meg..... A csomagom egyszerűen felszívódott!!!ezt nem fogom ennyiben hagyni! ilyen nincs. megkeresem a személyt és nagyon megbánja hogy hozzányúlt az én csomagomhoz
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

PANASZ

, 14 évvel ezelőtt

NAGYON KIVANCSI LENNEK,HOGY MOST ANGLIABOL 16.-AN ADTAM FŐL HAROM CSOMAGOT,EBBŐL 1 MEG IS ERKEZETT.A TŐBBI ELTÜNT!!!!NEM ERTEM KINEK KELL VIRAGMAG,MEG ZOKNI,ES TEA!!!!!!!!!A MAGYAR POSTA EGY SEMMIT ÉRŐ!!!!NEM ELSŐ ESETT HOGY ELTÜNIK A LEVELEM.SZÉGYELJEK MAGUKAT!!!!!!!!!!!!!!!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

kézbesítés

, 14 évvel ezelőtt

A Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnak 1039 Budapest Váci út 73. címre írt ajánlott, tértivevényes, elsőbbségi levelem, viharos gyorsasággal visszajött, ISMERETLEN megjegyzéssel. A Posta nem találta meg a XVIII. emelete székházat. Ők erre nem képesek, nincs rá erejük mert elfáradnak a gátlástalan tarifa emelésektől. Valamikor az "Átkosba" 60fillérért vitték a leveleket azok oda értek a címzetthez elsőbbségi és egyéb hókusz-pókusz nélkül. Ma már az 1000 szer nagyobb tarifa ellenére is a szolgáltatás 0.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

panasz

, 14 évvel ezelőtt

Értékelhetetlen,hanyag figyelmetlen,t.... társaság a jó 90% uk a postai dolgozóknak,fl.... l....sz......!!!!!!!!!Vagy 2 hétig ülnek a levelemen,vagy elhagyják,vagy ellopják!!!!!!!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

10 csomagomból 3 eltűnik rejtélyes körülmények között a postán,és majdnem 1 év után jön a kártérítés.....annyira u..... őket !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kb =a jegyellenőrökkel......


Panasz

, 14 évvel ezelőtt

A február 07.-én kedden, elsőbbségivel feladott levelünket Bp.-en lakó lányunk a mai napig nem kapta meg. A levélben az elmúlt hét végére szóló szinházjegyek voltak többmint 12 000 Ft értékben!Sajnos a jegyekről nem jegyeztünk fel konkrét adatokat, így a Karácsonyra kapott ajándékunk a posta hanyag munkája miatt elveszett. A helyi postahivatalban azt mondták, hogy miért nem ajánlva adtuk fel, mert felesleges az elsőbbségi, úgyis úgy kapja meg a címzett, mint egy normál levelet! Akkor miért kérnek el plussz díjat! Rövid időn belül már másodszor csalódtunk a posta szolgáltatásában! A reklamációknak semmi foganatja!Hova tünnek el a levelek!? Üdvözlettel:Ny. Ferenc
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Normafa posta

, 14 évvel ezelőtt

Normafán lakom már ides- tova 45 éve az utóbbi években megszoktuk hogy folyamatosa cserélődik a társaság megnyugodtunk tavaly hogy végre állandó két lány /nekem lány a korom miatt /van.Nagyon kedvesek voltak gyorsak precízek, segítették egymás munkáját.Most megdöbbenve láttam, láttuk.hogy egyikük sincs.Kiderült hogy az ott dolgozó főnöknőnek sikerült szétugrasztani a társaságot. a modorával és viselkedésével.Most is hagy kívánni valót maga után borzasztó amit tud művelni egy unintelligens műveletlen bájolgó valaki. Mondják meg tisztelt Magyar Posta miért nem tartja meg azokat az embereket akik jól végzik a munkájukat és szeretjük is őket ? Az ilyen semmilyen embert akit ott hagytak vezetőnek azt kellene kirakni és nem vezetőt csinálni belőle. Gondolkodnak önök ott?
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

panasz

, 14 évvel ezelőtt

Nagyon kíváncsi lennék, hogy németországból dec.18.-án feladott levél hol volt jan 12.-ig.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Panasz

, 14 évvel ezelőtt

Nagyon lesujto velemenyem van a Magyar Postarol. M egdezsmaljak a csomagokat , de meg a levelet is felbontjak!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Panasz

, 14 évvel ezelőtt

Tisztelt Magyar Posta ZRT.! Sajnálom,hogy olyan dolog kapcsán,kell panasszal Önökhöz fordulnom- sajnos nem első alkalommal - ami alapfeladata a Postának,de teljesítése nehezen ellenőrizhető. 2011.12.29-én a Somogy Megyei Oep. adott fel címemre adott fel "sima" levélként nyomtatványt. (e.mail váltásunk a rendelkezésre áll...!!!) nem kaptam meg a mai napig sem. Az újbóli "ajánlott" -ként feladott levél 3 napon belül megérkezett... Továbbá:A Raiffeisen Bank- tól postázott számlakivonatot tartalmazó levél is "elkallódott"... Sajnos korábban is volt hasonló problémám,akkor a személyesen megkereső - panasz kivizsgáló kollégájuk - igéretett tett, hogy a Magyar Posta mindent el fog követni,hogy hasonló esetek ne forduljanak elő... Sajnos mégis... Tisztelettel kérem panaszom kivizsgálását! Gerdelics Károly 7586 Bolhó Bajcsy-Zs.u.19 E-mail: [email protected]
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Elsőbbségi levél az EU-ba

, 14 évvel ezelőtt

December 19.-én feladtam Szigetújfaluban két elsőbbségi levelet ugyanarra az angliai címre,az egyiket a mai napig sem kapták meg,ugyanúgy jártam a december 19.-én feladott két levéllel is.A postán azt mondták sajnos nem nyilvántartott levél nem tudják keresni.A két eltűnt levélben apróbb ajándékok voltak,a károm kb. ötezer forint.Ki fogja megtéríteni?A borítékra az van nyomtatva:levlszekrényen keresztül is feladható.Inkább azt kellene rányomtatni:Dobja a kukába! Kis István,Szigetújfalu,Szabadság utca 5.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

panasz

, 14 évvel ezelőtt

A KARCAGI FŐ POSTÁN A 20-30ÉVES NŐI DOLGOZÓKAT MEGKELLENE TANITANI KÖSZÖNNI, MIVEL KÉPTELENRÁ NÉHÁNYAN.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

hanyag kézbesítő

, 15 évvel ezelőtt

A farmosi posta kézbesítőjének hanyag munkavégzése miatt az idén 4 azaz négy értesítést postai küldeményről ill. utalványról az értesítés titokzatos módon nem kaptuk meg.A postahivatalban reklamáltam 2011.dec.28-án,épp benézett a kézbesítő,és igen nyegle módon csak a vállát rángatta.Nem tudom,mit képzel magáról,és fogja-e majd rángatni akkor is a vállát,ha kirúgják?Mert megérdemelné,amilyen "seggfej" módon viselkedett.Ráadásul a hivatalvezető is lazán félretájékoztatott amikor megkérdeztem,hová küldték vissza a pénzemet.Ezek hülyének néznek teljesen!Hivatalos munkaügyi,peresügyi dokumentumokat és pénzeket nem kapunk meg a felelőtlen munkájuk miatt?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Szomorú de sajnos igaz.Ez így nem szolgáltatás.Ez semmi.Egy nagy nulla.És kikérem magamnak a közönyüket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Rossz kézbesítések garmadája

, 15 évvel ezelőtt

a kézbesítőknek nem kell tudni olvasni? Analfa bétákat miért vesznek fel? A házban ahol lakom többször tettünk ki olyan leveleket amiknek hasonló volt a családi nevük de a cím még csak véletlenül sem felelt meg. Teljesen más utca név és más házszám!!! Nem is értem!!! De azt már igen ,hogy amit feladtak nekünk hivatalos és nem hivatalos levelek ,miért csak késve akár 2 hónapot is érkeztek meg......... Volt olyan levelünk , banki igazolás amit tovább kellett volna küldeni 2 hónappal később ért célba... !? Az autónkat csak ezért el akarta vinni a bank!!! Ez korrekt, ugye!? Az érdi posta katasztrófa ahogy van ! arról nem is beszélve ,hogy fizetett újságaim nem érkeztek meg, és felkelett keresnem a szerkeztőséget küldjenek nekem ismét belőle mert nem kaptam meg. Nem régen telefonon hívtak bennünket ,hogy bíróságra adják a dolgot mert kiküldtek nekünk 1 csomagot és nem fizettük be a csekket . Csak az volt a szépség hibája a dolognak nem is kaptuk kézbe a terméket és a csekket. Míg Zalaegerszegen laktam nem voltak ilyen problémák vagy csak nagyon-nagyon ritkán. Több mint 4 éve külföldön is lakom és ez idő alatt csak egy alkalommal késet a kézbesítés pár napot. Ez Magyarországon miért nem tud működni? Reméynkedve a javulással! Üdvözlettel Németi Ferenc
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Leszerelt postaládák

, 15 évvel ezelőtt

Olvasom a BÉKÉS MEGYEI HIRLAP 2011. nov. 21.-i számát, Szerdahelyi Kinga nyilatkozatát a leszerelt postaládákról. Egy közepes méretű, leszerelt postaládát szeretnék vásárolni Önöktől. Átfesteném és levélszekrénynek használnám. ...ha lehet. Köszönöm. Mihucza József 30-299 79 00.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

atvágás

, 15 évvel ezelőtt

Csomag érkezést vártam nagyon születés napra ennek érdekében felhívtam.Posta ügyfél szolgálatot 06-40-464646 tót megígérte egy hölgy másnap azaz 2011 10 04 én megérkezik a csomag egész nap vártuk nem érkezett meg kerületünk postáján nem is tudtak róla EZ A ÍGÉRGETÉS MAGYAR postája köszönöm jó születés napot okoztak CSAK ÍGY TOVÁBB ÍGÉRGETNI MEGTANULTAK AZ NEM KERÜL SEMMIBE EZ A MAGYAR POSTA
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Téves postázás

, 15 évvel ezelőtt

Tanítsák meg a levélkihordókat olvasni. 5 napja idegen címekre hordanak levelet a 1134. Bulcsú u. 21/b
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

levélküldemények átírányítása kérés nélkül

, 15 évvel ezelőtt

A Magyar Rádióamatőr Szövetség a levélküldeményeit hosszú ideje az 1400 Bp. Pf. 11 címre kéri illetve kapja. Csomagokat is kapunk, de azokat kényszerűségből az alábbiak szerint: 2 kilón felüli csomagoknál: R.B. 211, Budapest 1525, MRASZ QSL-Iroda 2 kiló alatti csomagoknál: P.f. 211, Budapest 1525, MRASZ QSL-Iroda címen. Egy-két hónapja a Posta elkezdte a Pf 11.-re szóló leveleinket átírányítani a Pf 211.-re, anélkül, hogy valaha is kértük volna!!! Ennek következtében az eddig jól működő rendszer felborult és rendszeresen elmaradunk aszámlabefizetésekkel a fenti ok miatt! Kérdezem, mit tegyünk, hogy a dolgozók csak akkor önállósítsák magukat, amikor ezt kifejezetten kérjük? Mi készet egyeseket ilyen idétlen, lelketlen hozzáállásra? Hol van már az az idő, amikor a hiányosan címzett levelet is kikézbesítették? Hova tűntek a szakemberek? Csak nem az idétlen, 0 forgalmat bonyolító szolgáltatás idegen postai butikokban csücsülnek? Aki azt kitalálta?! Hihetelen! Üdvözlettel! Dallos László MRASZ főtitkár
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

csomag

, 15 évvel ezelőtt

Csomagolási anyag miatti vita.Postás hölgy közölte nem küldi el a csomagot ajánlottan mert világos színű reklám újságba csomagoltam jól át kötöttem és hatalmas címkével elláttam a látható címzés részt.Azt mondta csak a boltban vásárolt papírba csomagolt küldeményt veheti fel ajánlottnak.Most a gond hogy a csomag elveszett.Ajánlás nélkül nem kereshetem.Miért nem jó a csomagolás.?Szőrszál hasogatás az egész.Világosan le van írva TISZTA CSOMAGOLÓ ANYAG,JÓL LÁTHATÓ CÍMZETT,ÉS FELADÓ.Miértek miértje.?!!!!!!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Kézbesítés, stb.

, 15 évvel ezelőtt

Budafok 1 postahivatal. Várok egy levelet egy hónapja! Most derül ki, hogy - ha nem h..nak a polgármesteri hivatalnál - állítólag augusztusban 3 alkalommal kísérelték meg a kézbesítést. (?!) Igaz, hogy a levelet én kértem és várom a mai napig! A Posta jóvoltából úgy néz ki, nem akartam átvenni. Szerintem épp itt volna az ideje rendet rakni a Magar királyi póstánál. Ráadásul a Budafok1 postahivatal vezetője nem elérhető, nincs a munkahelyén, csak egy helyettesítő "kolléga" van. Állítólag a vezető asszonynak kötetlen a munkaideje ezért akkor megy be, amikor neki jól esik. Teheti, hisz Ő az MKpósta Budafok1 hivtal vezetője. Hát nekem ez a véleményem a postáról!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

miért is?

, 15 évvel ezelőtt

Kedves Posta! Szeretném megkérdezni, hogy Pl.az ajánlott levélhez tartozó nyomtatványt miért nem lehet kitenni valahova ? Miért kell azért is sorba állni??? Ez is csak Kishazánkban nem veri ki a biztosítékot.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

csomag

, 15 évvel ezelőtt

2011 aug. 26.-án két csomagot adtak fel a címemre az V.Petőfi Sándor u.-ba az egyik csomagot elsőbbséggel-ezt 30-án (!) úgy vettem át személyesen, az 5. számú postahivatalban (este), hogy a feladó addig nyomozott, míg Ő értesített, hogy a csomag ott átvehető- a postától egyetlen értesítést sem kaptam. Botrányos !
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

csomageltűnés

, 15 évvel ezelőtt

Augusztus 10ikén adtam fel simán egy csomagot azóta sem érkezett meg a címzetthez..21k értékű infó termék volt benne,persze válaszborítékkal stb..szörnyű a magyar posta..
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

tájékoztatás

, 15 évvel ezelőtt

A mai napon értesítést kaptam pénz küldeményről. Este 18 óra után le is mentem a postára a küldeményt átvenni. 3 ügyfél volt előttem, ami 13- 14 perc várakozást jelentett, ez számomra furcsa volt. Az előttem lévő illető hosszú várakozását követően annyit közölt az ott lévő alkalmazottal., hogy 3- 4 itt léte alatt nem kapja meg a postai küldeményét, ezért többet ide vissza nem jön. Ugyancsak előttem lévő ügyféllel, az ablaknál dolgozó hölgy közölte, hogy menjen át a másik ablaknál dolgozó kolléganőjéhez, és az alábbiakat kérdezze meg. Ezeket részletezni feleslegesen nem akarom. Ezután én következtem!! Az értesítést átadtam az alkalmazottnak, mire ő azt közölte, hogy csak a következő nap kaphatom meg a pénz, mert ez egy új szabály! Kérdeztem, hogy ez hová van ki írva? Vagy esetleg miért nincsen az értesítőmre rá írva? Válaszában annyit közölt, hogy ezt ő nem tudja. De akkor ki?? vagy honnan kellene ezt nekünk tudni? Kérem önöket, hogy a saját költségem terhére, egy szabályos értesítést az ügyfeleknek elkészíteni szíveskedjenek, ennek összegét, természetesen kifizetem. A mai történetem helyszíne, Vác központi nagy posta, levélátvételi helységének előtere. Várom mielőbbi válaszukat. Szentpétery Tamás
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

csomag

, 15 évvel ezelőtt

Köszönöm a Magyar posta zrt-nek,hogy 2011julius27-én feladott csomagom,romhalmazként érkezett meg a címre,csak egy kis csokoládét küldtem a gyerekeknek,hat abból nem kellett nekik enni.A csomag feladasa11euroba került.Meg egyszer nagyon köszönöm!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

meghatalmazás

, 15 évvel ezelőtt

A Posta állam, az államban. Kéz külföldi magyarországi cégtulajdonos, adott két tanú jelenlétében, meghatalmazást az szja visszatéritésük átvételére, mivel mindkettő tudta, hogy meg fog érkezni, csak azt nem hogy mikor? Amint megkaptam az értesitést elmentem a debreceni 2. postahivatalhoz, ahol azt mondták ez a meghatalmazás pénz átvételére nem jogosit fel a Postai Törvény alapján, jöjjenek be a magánszemélyek, vagy a postai dolgozó jelenlétében irják alá a meghatalmazást. kérdezem én, ha bármikor elérhetőek lennének személyesen a cimen, miért is kellene a meghatalmazás? Ez az ország és benne a posta " bürokrácia "szerintem első lenne világviszonylatban is, még jó, hogy csökkentik, mi lenne valünk, ha nem.... Aki a fenti rendelkezést hozta, az életszürség csiráját sem képes felfogni, hol élnek ezek az emberek?
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

elsöbségi

, 15 évvel ezelőtt

Arra lennék kiváncsi hogy ha eltünik egy elsöbségivel feladott levél akkor azt valami úton módon meg lehet keresni? fontos szigetszentmiklós
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Magyar Posta

, 15 évvel ezelőtt

Az "elsőbbségi" buli nagy szélhámosság. Az egykori M.Kir.Posta e nélkül is másnap már kézbesítette a leveleket, bélyeg 2 majd 12 fillér alapdíj ellenében.Akár Sopronból Berettyóújfaluig.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Elsőbbségi levelek

, 15 évvel ezelőtt

Elképesztő,hogy 2 hónapja nem kaptam meg az elsőbbségivel feladott levelemet!
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Kedves Mária ezen már csak Ön lepödik meg.Amióta Bp.-en felépült a Logisztikai központnak nevezett LEPRAFÉSZEK azóta a szolgáltatások minősége TÖBB nagysá grendel romlott.Felháborító-gusztustalan. Kersztesi Béla Alsóörs.


ajánlott levél

, 15 évvel ezelőtt

A Tiszafüredi postára érkezett,friss cégünknek ajánlott levél,amit nem kézbesített a postás mert mint mondta nem volt ismerős a név és eddig nem volt ilyen.Se értesítőt nem hagyott sem nem próbálta újra kikézbesíteni.Amikor másodszor is jött levél akkor már be jött megkérdezni hogy a ide kell e hozni?Jelzem az ajtóra ki van írva a cég név.Ekkor közölte hogy volt a múltkor egy ajánlott de lehet hogy már vissza lett küldve és tudja a fa''''''''''''''' hogy ki küldte és hogy hova lett!Amikor a postán érdeklődtem ami 50m re van tőlünk és ez egy kis város tehát mindenki ismer mindenkit,azt mondták be kellett volna jelenteni hogy majd várunk levelet mert az nem elég hogy meg van címezve!Gondolom feltétel az olvasás tudás a postai munkához!Meg keresni nem tudják mert csak rak vagy rag száma van azt meg nem tudják mert már vissza küldték csak azt nem tudom hová és ők sem ?!Mit lehet ilyenkor tenni?NG
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

legipostai level nem erkezett meg

, 15 évvel ezelőtt

Hogyan lehetseges az, hogy Parizsbol hetfo delutan (5.ho 16.)a postan feladott legipostai level nem erkezik a cimzetthez pentekig (5 ho 20) ????? Mondjak mar meg, miert fizetek akkor a legipostai levelert olyan sokat,mert azert adom fel igy hogy hamarabb megerkezzen. Vagy eltunt? hogy lehet ez? Nem tudom mi a szolgalati utja a repulotertol a 9.ker. Ulloi uti (100- as postaig), de szamitasaim szerint legkesobb penteken meg kellett volna kapni a cimzettnek.Eleg surgos papirok vannak benne. Azert ha egy legipostai levelet 4 nap alatt nem kezbesitenek ki akkor ez mar szanalmas. Ha munkaero gondjaik vannak tudnam ajanlani, hogy rengeteg a munkanelkuli ember....(elnezest a klviaturan nincs ekezetes betu) Nem tudom, ertekelik, vagy utana jarnak -e az illetekes csoportban akik szortirozzak a leveleket, minden esetre azert megirtam.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

beszéd

, 15 évvel ezelőtt

Panasszal szeretnék élni, azért, hogy a tolcsva postán akármilyen küldeményem érkezik, rögtön kibeszélésre kerül. Honnan kapok, levelet, mennyi összegbe kapok pénzt, és nem utolsó sorban azt is hallottuk már, hogy mennyi van kincstári takarékba lekötve. Hol van a titoktartás? Remélem ezzel a levéllel egy kicsit a körmére néznek egyes dolgozónak. Nem egy ember ként fogalmazódott meg bennem ez a levél. Több társam is járt már így. Tóth Judit
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

ajánlott levél

, 15 évvel ezelőtt

Knyvelt küldemény feladóvénnyel adtam fel 04.18.án a levelet Helyben, amit még nem kapott meg a címzett. Hol kapom vissza a levelet, rendesen fel van tüntetve a nevem és címem mint feladó.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

start csomag

, 15 évvel ezelőtt

A mai napon /2011.04. 19/ feladtam egy " start" csomagot egy győri címre. Annak rendje és módja szerint kitöltöttem a kisérőokiratot, melyen az "értéknyilvántartás" mezőbe a vevővel megbeszélt összeget, az "utánvétel" mezőbe a postás hölgy által mondott utánvételi díjat irtam be. A hölgy ezt a pillanatot várta,hogy kioktathasson! Szerinte nem jól töltöttem ki, mert oda a kettő együttes összegét kellett volna írnom. Nem vagyok egy "ász", csak 2db.technikusi oklevelem van 65. éves nyugdíjasként. Véleményem szerint a mérlegelés után a hölgyre várt volna a feladat,hogy ezt elvégezze. Hazaérve felhívtam a 06 40 46 46 46 számot,ahol előadtam történetem, miután ez meghallgatásra talált,-az ügyfélszolgálatos nő kis türelmet kért, majd visszatérve a vonalba, ő is kioktatott,hogy bizony ez így van rendjén és legközelebb az interneten tájékozódjak, mert +125 Ft-ért ezt is elvégzik helyettem!!! Ez a történet KÁL községben játszódott le.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Kézbesítés

, 15 évvel ezelőtt

Tisztelt Magyar Posta Zrt.! Múlt hét szerdán Nagykanizsán feladott levélküldeményt a mai napi sem kaptam meg (Budapesten, a XV.kerületben) Egyszerű küldeményről van szó, nem ajánlott. Viszont a feladó fizetett a küldeményért és fontos dologról van szó. Van Magyar Postának felelőssége ??? Székelyhídi Béla [email protected] 2011.04.14. 10:15
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Jogorvoslati kérelem.

, 15 évvel ezelőtt

Tisztelt Posta ZRT! Tisztelt Ügyintéző! Kérem panaszom kivizsgálását, kérem a megfelelő intézkedést, ezzel megelőzve hogy hasonló esetek ne forduljanak elő. Panaszom: a Nagyszokolyi posta kézbesítője, és hivatal vezetője önhatalmú intézkedése. Esemény: Édesanyám fogyatékos támogatásban részesült, melyet minden esetben én vettem át , ugyanis Édesanyám betegsége által nem tudott már írni. Én a leánya Mátyásné Illés Judit, közvetlen hozzátartozó,vele egy háztartásban élő és gondozását végző vettem át fogyatékossági támogatását mely a tárgyhónapot követő hónap 05-ig érkezett meg a postára. Sajnos Édesanyám 2011.04.02-án elhunyt. A 2011 márciusi támogatást, mely április 05-én érkezett, a kézbesítő, majd a helyi posta vezetője nem volt hajlandó kiadni, visszaküldte a feladónak, Kérdésemre a válasz: Úgy tudom, hallottam stb. A posta szolgáltató, az alkalmazottja is szolgáltató, a küldemények kiszállítása és kézbesítése a feladata. Önmaga nem tagadhatja meg a kézbesítést, mely egyébként megjár a címzettnek. A Nagyszokolyi posta vezetője és kézbesítője nem hatóság , /M . Államkincstár , vagy Közjegyző/ amely letilthatja a szolgáltatást . Letiltás hiányában a kézbesítést végre kell hajtani . A Nagyszokolyi posta vezetőjének nyilatkozata : A M . Államkincstárhoz benyújtott újbóli kérelem esetén a küldött fogyatékossági támogatást szintén nem lesz hajlandó kézbesíteni . Azonnal jeleztem a Magyar Államkincstár felé a kifizetés megtagadását, melyre a kővetkező választ kaptam. Tisztelt Ügyfelünk! A Magyar Államkincstár Központi Ügyfélszolgálati Osztályára érkezett elektronikus levelét megkaptuk. Köszönjük, hogy kérdésével hozzánk fordult. Kérdésére az alábbi tájékoztatást adjuk: Kérjük szíveskedjen az igénylő elhalálozását a halotti anyakönyvi kivonat másolatának megküldésével bejelenteni. Ha a támogatásra való jogosultság a fogyatékos személy halála miatt szűnik meg, az elhalálozás hónapjára járó támogatást a vele közös háztartásban együtt élt közeli hozzátartozó, ennek hiányában az örökös veheti fel a halál napjától vagy a hagyatéki átadó végzés jogerőre emelkedésétől számított egy éven belül. Felmerülő kérdéseit a Magyar Államkincstár telefonos ügyfélszolgálatán, az (1)-452-2910, (20)-881-9535, (30)-344-0045, (70)-460-9005 számokon is felteheti munkatársainknak, valamint tájékozódhat a www.allamkincstar.gov.hu című honlapunkon. Tisztelettel: Sajnálattal közlöm nem ez az első eset. _Felvételi kérelem /ajánlott levél/ nem érkezett meg a címre, így nem tudtunk a felvételire menni, Erkölcsi bizonyítvány kérés nem érkezett meg a címre, elveszett a befizetés, Fogadott kocsival kellett az utolsó pillanatban Budapestre utazni, ugyanis a munkahely elvesztése volt a tét. Újbóli befizetés, üzemanyag, és egyéb költség, Azóta a szomszéd faluban lévő postán intéztem ügyeimet, kivéve, legnagyobb bánatomra a fogyatékossági támogatást. Az Iregszemcsei postán udvarias és gyors ügyfélfogadás van. Nem én vagyok az egyetlen aki az Iregszemcsei postát veszi igénybe, a falunkból , Nagyszokolyról . Jelen esetben a gyász és fájdalom mellett el kell viselnem a Nagyszokolyi posta által okozott anyagi és erkölcsi veszteséget is. Kérem ügyem vizsgálatát, és szíveskedjenek annak eredményéről értesíteni. Nagyszokoly 2011.04.10 Mátyásné Illés Judit Email: [email protected] .
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

posta

, 15 évvel ezelőtt

A Magyar Posta az ország szégyene, akár hova postázok elsőbbségi ajánlva az tuti ,hogy 3 vagy 4 nap akkor minek kérnek plusz költséget . Utánvétes csomagot küldök az kibontják kicserélik a doboz tartalmát és jeleztem a postának ,hogy lehetséges fizetés előtt kibontani??? 30 napos eljárás amiből 2 hónap lett és persze elutasítást kaptam a benyújtott kártérítésre, így se cipő se pénz se posta költség semmi. Következő eset a utánvételes szintén ott az utánvételi lapot tüntették el szintén 2 hónap ,mire lett belőle valami . Szóval én nem tudom ,hogy mit képzelnek magukról ezek a tanulatlan ....... és még nekik áll feljebb azért vannak ott ahol vannak ,mert tőlük csak ennyit lehet várni biztos nem szerettek iskolába járni és most mi isszuk a levét ennek többet soha posta inkább futár szolgálat
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Panasz

, 15 évvel ezelőtt

Édesanyám, 2011.04.02.elhunyt. A számára küldött fogyatékossági támogatást, mely márciusi hónapra szól, az elhunyt halál beáltának időpontját hallomásra alapozva a nagyszokolyi pósta nem ,illetve megtagatta kézbesítését. a küldeményt visszaküldte a feladónak. A magyar államkincstár kérésemre megküldte levélben válaszát:Ha a támogatásra való jogosultság a fogyatékos személy halála miatt szűnik meg, az elhalálozás hónapjára járó támogatást a vele közös háztartásban együtt élt közeli hozzátartozó, ennek hiányában az örökös veheti fel a halál napjától vagy a hagyatéki átadó végzés jogerőre emelkedésétől számított egy éven belül. Igazán jó lenne ha ilyen és ehhez hasonló esetek nem fordulnának elő. Jelen esetben minnél elöbb rendeznék és kézbesítenék a Magyar államkincstár által küldött támogatást, és betartanák a kézbesítési kötelességeket. Tisztelettel Mátyásné Illés Judit.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Kivizsgállást kérek!!

, 15 évvel ezelőtt

Szeretném ha a Győr -Moson-Sopron megyében található Rábapatona község Posta hivatalát tüzetesen átvizsgálnák ,pénzügyi visszaélések végett!!Észre vételeztem azt a bizonyos tényt ,hogy ha bárminemű pénzt (csp-t,vagy átutalást )nálunk sajnos nem egyszerre hozzák ki az önök alkalmazottai hanem több nap késéssel!Kérdezem én hol van ilyenkor az emberek pénze,hova teszik???Mivel már volt rá itt példa a faluban ,(nem megerősített hírek szerint),hogy nem egyszer tették be a pénz összegeket a helyi takarékba 3 napos futam időre,úgy híresztelték ezt akkor mikor az előző postamestert elküldték.Kérném hogy tegyenek valamit ez ügyben. Tisztelettel:Módi Anikó Rábapatona
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Pénz eltulajdonitás

, 15 évvel ezelőtt

Beteg és filléres gondokkal küzdő idős nő vagyok. 2011.03.19-én a I. Pauler utcai postán 2 csekket fizettem be egy szőke pénztárosnál. Sajnos egyéb kiadásaimra koncentrálva nem vettem észre, hogy a pénztáros 10.000 ft-tal kevesebbet adott vissza. Később visszaszaladtam reklamálni, de a fiókvezető helyettessel együtt a pénztáros arrogánsan elutasitott. Addigra már a pénztárosnál biztos helye volt a pénzemnek.
Hozzászólás hozzáadása Vitatott tartalom jelentése

Írjon véleményt a(z) Magyar Posta Zrt. Központi Ügyfélszolgálati Iroda szolgáltatásairól!

Ismeri a helyet? Ossza meg tapasztalatait másokkal is!